x

Świetnie! To już ostatni krok!

Cieszymy się, że chcesz wypożyczyć Exogen. Zadzwoń do nas!

Nie masz teraz czasu? Zostaw swój numer - oddzwonimy!


PS. Twoje dane są całkowicie bezpieczne.
1

KROK 1

W celu ustalenia szczegółów odbioru - Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź pozostaw swój kontakt – oddzwonimy jak najszybciej!

2

KROK 2

Wysyłka sprzętu kurierem – czas dostawy wynosi zazwyczaj 1 dzień roboczy od momentu złożenia zamówienia. Dla klientów z Warszawy i okolic oferujemy również odbiór osobisty sprzętu.

3

KROK 3

Przeprowadzanie terapii aparatem EXOGEN przez klienta.

4

KROK 4

Zwrot urządzenia za pośrednictwem firmy kurierskiej lub osobiście po zakończonej terapii.

x

Dziękujemy!

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Ultradźwięki – Exogen w leczeniu złamań kości

Złamanie najczęściej polega na przerwaniu ciągłości tkanki kostnej, które jest spowodowane urazem mechanicznym. Złamania można podzielić na kilka kategorii: złamania proste, gdy dochodzi tylko do uszkodzenia kości, powikłane, gdy oprócz kości ucierpią okoliczne tkanki i nerwy, a także wieloodłamowe, gdy kość kruszy się na wiele kawałków. Czy rehabilitacja po złamaniu kości będzie dobrym rozwiązaniem? Złamana kończyna zostaje nastawiona i unieruchomiona. Potocznie uważa się, że w tym czasie pacjentowi pozostaje czekać, aż kość ponownie się zrośnie i wróci do formy, ale nie jest to jedyne rozwiązanie.

Złamanie kości — leczenie i przyspieszenie leczenia złamań kości

Większość pacjentów oczekuje, że po zdjęciu gipsu wszystko szybko wróci do normy i będą znowu mogli cieszyć się normalną aktywnością fizyczną. Może się jednak zdarzyć, że mimo zastosowanej kuracji, a nawet rehabilitacji po złamaniu, coś jest nie tak i kość nie jest zdrowa. Jak przy każdym schorzeniu, tak i w przypadku złamań, może dojść do powikłań. Mogą to być powikłania wczesne, późne i ogólne. Jednym z późnych powikłań jest powikłanie zrostu kości. Zrastanie kości jest złożonym procesem, odbywającym się w kilku etapach. Przyczyną nieprawidłowego zrastania kości czy zbyt powolnego procesu gojenia mogą być: zaburzenia ukrwienia fragmentów kostnych, nieprawidłowa stabilizacja odłamów, palenie papierosów, otyłość, cukrzyca czy podeszły wiek.

W takim przypadku najczęściej stosuje się leczenie chirurgiczne, ale od pewnego czasu istnieje jednak alternatywa dla najbardziej inwazyjnej metody, jaką są ingerencje chirurgiczne. Wsparciem dla złamanych kości jest leczenie złamania ultradźwiękami przy pomocy urządzenia Exogen.

Kiedy zacząć rehabilitację po złamaniu kości?

Rehabilitacja po złamaniu jest na tyle istotna, że nie powinniśmy z nią zwlekać. Już w pierwszych dobach po urazie możliwe jest włączenie ukierunkowanej fizjoterapii, która początkowo ma za zadanie głównie zmniejszać ryzyko zakrzepicy oraz poprawiać funkcje oddechowe. W wielu przypadkach możliwe są również ćwiczenia izometryczne polegające na czynnym napinaniu mięśnia bez zmiany jego długości, czyli bez wykonania ruchu. Dodatkowo leczenie złamań ultradźwiękami Exogen można rozpocząć właściwie natychmiast po nastawieniu kości. Jeśli pacjent posiada gips lub inny rodzaj usztywnienia, który utrudnia dostęp do miejsca złamania, lekarz przed zastosowaniem terapii Exogen przygotuje odpowiedni otwór nad złamaniem tak, by już od pierwszych dni po złamaniu można było rozpocząć zabiegi. Dalsze etapy rehabilitacji zależą natomiast w największym stopniu od: miejsca złamania, wybranego przez lekarza sposobu leczenia, wieku pacjenta oraz schorzeń towarzyszących i wcześniejszej sprawności fizycznej chorego, a także jego trybu życia.

Rehabilitacja po złamaniu kostki możliwa jest również wiele lat po przebytym urazie, jeśli pacjent wciąż odczuwa deficyty ruchowe kończyny lub cierpi na przewlekłe dolegliwości bólowe. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo moment rozpoczęcia rehabilitacji po złamaniu musi być omówiony z lekarzem prowadzącym i przebiegać za jego zgodą.

Exogen, czyli leczenie złamania bez skalpela

Exogen to najprościej mówiąc, urządzenie, które wykorzystuje impulsy fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu. Fala akustyczna przekazuje w ten sposób energię tkankom, na które jest nakierowana. Tym samym oddziaływuje na nie, powodując nanoodkształcenia i nanonaprężenia, czyli czynniki niezbędne w procesie gojenia kości. Właśnie dlatego stosowanie aparatu Exogen wspomaga proces gojenia i zrostu i realnie go przyśpiesza. Co ważne aparat taki można wypożyczyć lub kupić i ćwiczyć samodzielnie w domu, a czas trwania zabiegu określa się jedynie na 20 minut dziennie.

Jaka jest cena za wypożyczenie Exogen?

Wynajem Exogen kształtuje się na poziomie 25 zł za jeden impuls plus poza większym miastami należy doliczyć kwotę wysyłki. Warto wiedzieć, że wypożyczenie Exogen jest o wiele bardziej opłacalne niż jego zakup, zwłaszcza, że standartowa rehabilitacja po złamaniu kości piszczelowej lub po złamaniu ręki, czyli najczęstszych złamań trwa 40 dni. Cena zakupu nowego urządzenia Exogen bezpośrednio u producenta to koszt ponad 6000 zł.

Leczenie złamania ultradźwiękami — jakie daje efekty?

Jak już było wspomniane, emitowany przez ultradźwiękowy aparat Exogen sygnał skutecznie przyspiesza działanie czynników przyspieszających zrost kości. Badania kliniczne wykazały, że urządzenie przyspieszyło proces gojenia świeżych złamań o 38% i udowodniły wygojenie 86% niezrastających się złamań przy zaledwie 20 minutach jego stosowania dziennie. W przypadku gojenia złamań wysokoenergetycznych, współczynnik gojenia wynosi aż 89%. Zabieg ten jest wyjątkowo prosty, nie wymaga skomplikowanej procedury.

Dla pacjentów oznacza to, że złamanie nie musi oznaczać przykrych i długotrwałych konsekwencji. Wspomaganie leczenia systemem Exogen pozwala szybciej wrócić do zwykłych zajęć, a w przypadku niezrastających się kości uniknąć operacji, co pozwala natomiast zapobiec unieruchomieniu gipsem przez kilka kolejnych dni lub tygodni.